Meist

Meie oleme perekond Lipartia ehk Olivia, Tarieli ja Mika ja see siin on meie pere blogi Furusato.

Oleme koos juba 17 aastat ja viis aastat tagasi sündis meie tütreke Mika. Me armastame teha kõike koos ja ei kujuta ette, et saaksime olla lahus väga pikka aega. Et olla võimalikult palju aega koos, tegime 2011. aastal oma perefirma. Olivia on illustraator ja joonistab meie perefirma Lucky Laika jaoks pilte ning koos mõtleme välja, milliseid lahedaid tooteid saame nende piltidega teha. Perefirma on võimaldanud meil elada väga vaba elu – see pole teinud küll rikkaks, kuid saame olla kogu aja koos ning ise otsustada väga paljude asjade üle.

Kuigi oleme armastanud panna oma mõtteid ka varem kirja (Olivia on päevikuid kirjutanud juba lapsepõlvest saadik, Tarieli on erinevaid blogisid pidanud alates 2000. aastast), siis seda blogi hakkasime tegema aktiivsemalt 2021. aastal. Teeme kõike koos, miks mitte pidada siis ka blogi koos? 🙂 Nimi Furusato tuleneb jaapanikeelsest sõnast, mis tähendab igatsust kodukoha, -linna järele. Meie jaoks on selleks kodukohaks pigem mitte niivõrd füüsiline koht, vaid meie pere. Oleme tugevalt seda usku, et kodu pole mitte maja, vaid paik, kus parajasti on su pere.

Blogi tegemine sai aktiivsemalt hoo sisse siis, kui otsustasime 2021. aastal, et müüme korteri maha ja hakkame rohkem reisima. Praegu tundub, et on realiseerimas selline graafik: aastas oleme seitse kuud Eestist ära ja viis kuud (suvekuud ja jõulukuu põhiliselt) oleme kodumaal. 2021. aasta novembri veetsime Portugalis, 2022. jaanuarist maini elasime Mehhikos.

Siin blogis on kirjas meie seiklused välismaal, Mika huvitavaimad tsitaatid, meie perefirma tegemised ning üldse kõik huvitav, mis parajasti meie elus toimub.