Juba selle aasta jaanuaris valmis mul meie Vanasõnade sarja 100 pilt. Lucky Laikal on ka teisi sarju, kuid läbi aegade on kõige armastatum olnud just Vanasõnade sari ja seetõttu on sinna ka kõige enam pilte kogunenud. Kümme aastat tagasi Lucky Laikaga alustades, ei kujutanud me Tarieliga ette, et sellest saab nii suur osa meie elust.
Seega 10 aastat ja 100 pilti, see teeb umbes kümme pilti aastas. Mõnel aastal rohkem, mõnel vähem. 2020 aastal lisandusid selle sarja piltidele ka tellimustööd. Nii et ka meie sõbrad ja fännid on oma kasside-koerte ja ühe lehmaga (aitäh Tiina!) meie sarja täiendanud. Tahtsin sajandal pildil kujutada kedagi erilist, sellepärast otsustasingi ükssarviku kasuks 🦄
Muinasjutus on kõik võimalik – ütleb Mika. Kasutasimegi siin tema vabatõlget juudi vanasõnale Don’t ask questions about fairy tales.
Ükssarvikut peetakse harulduse sümboliks. Teda, kui kaunist ja tabamatut olendit, hinnati ja kujutati juba keskajal. Kummarduseks tollastele gobeläänikunstnikele (te vaid vaadake neid imearmsaid jänkusid, kes taimede vahel jooksevad, olles sama pisikesed kui lilleõied), joonistasin ka oma ükssarvikule taolise taimeornametidega tausta. Ükssarvik on Šotimaa rahvusloom, Inglismaal lõvi. Ka neid kahte tegelast kujutati palju, näitamaks, et Ühendkuningriigid saavad olla koos vaatamata oma erisustele. Mul oli ka soov lisada oma ükssarvikule ka ohakapärg või kehale ohakamotiiv sest just see on Šoti rahvustaim, kuid kõik lihtsalt pildile ei sobinud.
Ükssarvik kannab endas meie jaoks veel üht olulist sümbolit. Lewis Carroll kirjutas oma Alice`i lugudes jutu “Lõvi ja ükssarvik”, kus on peategelasteks just need Inglismaa ja Šotimaa vastandlikud sümbolid.
Ka meie Vanasõnade sarja esimene pilt jänesest, mängukaardid käes, on inspireeritud Carolli Valgest Küülikust. Üks suur ring on täis saanud! ❤ Kuid Vanasõnade sari muudkui jätkub ja eks näis kui palju pilte sellesse veel koguneb. Praeguseks on neid juba 106.