Üks põhjusi reisimiseks

Kuala Lumpuris avastasin enda jaoks Hiina illustraatori Bu2ma. Tema stiil ja eriti piltide sari paksukesest tiigrist muutus mulle kohe armsaks. Olime olnud Bangkokis mõned päevad, kui lugesin Bu2ma postitust, et ta on Tai suurimal mänguasjade messil, mis toimub just nüüd Bangkokis.

Jagasin Oliviaga mõtet, et reisides saab näha asju, mida koduses Eestis ei näeks kunagi. Meil ei korraldata mänguasjade ja -kujude messi, kus on kohal Aasia parimad tegijad. Seda lihtsalt ei saa nii mitmel põhjusel Eestis juhtuda. Või näiteks oleks väga keeruline korraldada meil Ai Weiwei hiiglaslikku näitust, aga Lissabonis õnnestus meil seda näha, sest olime just parajasti sellel hetkel seal.

Läksin Mikaga messile, mis toimus kohalikus meeletult suures ostukeskuses ja ma ei teadnud, et lisaks messile pakub saatus mulle veel ühe üllatuse 🙂 Kõndisime Mikaga mööda keskust ja korraga jalutas meile vastu Goldie 🙂 Ma kohmetusin, polnud 100% kindel, et kas on ikka tema (mida ta teeb Bangkokis) ja juba ta sõitis eskalaatoriga teisele korrusele. Siis mõtlesin, et fuck it, ma pean ju temaga kohtuma, kui ta on siinsamas.

Ütlesin Mikale, et kuule, teeme nüüd ruttu, issi tahab ühte asja uurida. Läksime järele, Goldie juba läinud, pole kuskil, eksleme sinna-siia ja siis seal ta on, jalutab taas meile vastu 🙂 Seekord hüppasin kohe ligi ja küsisin “Are you Goldie?”. Vastu tuli tagasihoidlik “Yeah”. Midagi ma seal lalisesin, et olen suur fänn ja et ma Eestist ja et kas ta ei pane pahaks, kui teeme koos selfie. Mees ei olnud vastu, surus ilusasti pärast kätt ja juba kiirustas eemale. Mina olin õnnelik, kui teismeline tüdruk, kes on kohtunud oma iidoliga ja vaid korrutasin Mikale: “See oli Goldie! See oli Goldie!” 😃

Ja just nii ongi reisides. Kõnnid ostukeskuses ja vastu jalutab mees, kelle muusikat kuulasid nooruspõlves kõvasti ja kes kindlasti on jätnud oma jälje sinu meeltesse.

Hiljem guugeldasin. Goldie elab juba 6 aastat Tais. Ja tema naise nimi on Mika 🙂

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga