Nii on, meie väike tütar tähistas oma esimest juubelit! Kuna Mika sünnipäev on suvel, siis oleme alati tähistanud seda väljas. Seni on alati ka ilmaga vedanud. Senised sünnipäevad on olnud Kopli pargis, Stroomi rannas ja Pikakari rannas. Kuna elame hetkel Kristiines, siis valisime seekord peopaigaks Löwenruh’ pargi ja saime ilusasti jätkata oma traditsiooniga tähistada sünnipäeva väljas.

Väljas tähistamine on suvel ja ilusa ilmaga tegelikult väga mõnus. Pargi või ranna saad kenasti ära kaunistada ja lastel on värske õhu käes lahe olla.

Seda ei saa päris traditsiooniks nimetada, kuid oleme mõelnud, et tore oleks, kui Mika sünnipäev saaks jäädvustatud fotograafi poolt. Nii saab palju ilusaid fotosid, kus on ehedaid emotsioone, mitte ainult poseeritud fotosid. Lisaks on hea see, et ei pea ise üritama saada mobiiliga häid fotosid – eriti siis, kui niigi käed-jalad tööd täis.

Mika 2. sünnipäeval käis pildistamas meie sõber Elina, kes on meie pere nii enne kui ka pärast pildistanud. Seekord ei saanud Elina kahjuks tulla ja otsides fotograafe avastasime AfterImages. Julgeme soovitada nende teenuseid – suhtlemine oli meeldiv, fotograaf Dimitri oli väga tubli ja koostöövalmis ning hind oli taskukohane. Kahe tunni pildistamise eest (garanteeritult vähemalt 60 fotot, reaalsuses oli kõvasti rohkem) pidi maksma 89 eurot. Selle eest saab korraliku suurusega ilusad fotod. Kui maksta 149 või 189 eurot, siis saab veel lisateenuseid: must-valgeid fotosid, TIFF faile jms.

Traditsiooniks on ka see, et Mika külalised saavad väikeseid kinke. Me korraldame ise lastele lõbusaid mänge ja auhindadeks on nii Lucky Laika asju, kui ka väikeseid mänguasju, maiustusi ja naljakat nänni. Ja mänge korraldame nii, et lõpuks saab ikka iga laps vähemalt 2-3 väikest kingitust.

Kui varem ostsime sünnipäevatordi poest, siis seekord otsustasime tellida. Mikal on käsil ükssarviku periood ja mõtlesime, et laseme siis teha talle ükssarvikuga tordi. Tordi tegi meile Helle Koogistuudio ja tegi seda väga ilusalt ja maitsvalt. Ainuke pettumus oli see, et Mika ei olnudki nii vaimustunud tordist 🙂 Või siis ütleme nii, me ootasime suuremat emotsiooni temalt. See küll meeldis talle, kuid tal oli mingi oma ettekujutus sellest ükssarvikust ja kui ta hakkas oma pretensioone esitama, siis oli küll selline tunne, et johhaidi, meie ajal oleks sellise imeilusa tordi pärast tapnud 🙂

Teine sünnipäeva uuendus oli pinata (ehk piñata). Saime selle traditsiooniga lähemalt tuttavaks Mehhikos ja see hakkas meile marudalt meeldima. Hea pinata leidmine Eestis on tsipa keeruline. Sai ka eritellimusel tellida, aga nende hinnad oli 40-50 eurot ja see tundus liiga kallis. Veebipoest tellitud pinata maksis 20 eurot. See oli veidi väike (oleks tahtnud rohkem komme sisse toppida) ning nagu sünnipäeval selgus, oli see ka suht õrnake. Kinnitus (mille külge pinata riputatakse) tuli lahti kohe, kui ma seda esimest korda jõnksutasin (jõnksutamine on vajalik selleks, et suuremad ja osavamad lapsed ei saaks liiga kergelt pinatale pihta) ja peksmisel pidas see vaevu vastu ühe ringi (kui iga laps saab veidi togida). See pinata oli tehtud papist (pmst erikujuline pappkarp), aga Mehhiko omad on palju tugevamad, kuna need on kas kleebitud või valatud spetsiaalsest pabermassist, on kivikõvad ja taluvad üsna korralikke lööke.

Kolmas uus asi oli peojuhi tellimine. Nagu võite juba arvata – eks ikka ükssarviku. Kammisime läbi suure hulga erinevaid peojuhte ja peatusime lõpuks Laste Peojuht Reginal. Sünnipäeva hommikul Regina kirjutas, et on haigeks jäänud, kuid lubas ise leida asenduse. Ma ei oska öelda, kui hea on Regina, kuid tema poolt saadetud ükssarvik Ege oli igati tasemel!

Peojuhi tellimine on üsna kallis lõbu. Tund aega maksab 130 eurot (oli ka kallimaid variante), kuid see kulu tasus end igati ära. Meie saime tunnikese veidigi hinge tõmmata (te ju teate, eks, kui intenviisvsed võivad olla lastesünnipäevad), lastel oli ükssarvikuga väga lõbus ja huvitav ning Mika oli väga-väga rahul. Pärast ütles meile, et see oli sünnipäeva parim osa. Seega soovitame soojalt, võtke Reginaga ühendust 😉

Kui Ükssarvik Ege töö oli tehtud, tunnistas ta meile vaikselt, et see oli tema esimene kord olla laste sünnipäeva peojuhiks. Mis me oskame öelda – kui sa said nii hästi hakkama esimel korral, siis ootab sind ees hiilgav karjäär sellel alal! Tubli töö!

Oli lõbus ja ilus sünnipäev, mis jääb loodetavasti Mikale pikaks ajaks meelde! Aitäh kõikidele, kes aitasid selle peo teha eriliseks ja aitäh kallitele külalistele!

2 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga