Ateena koduturg

Meie Ateena kodu lähedal, lausa vaid 50 m kaugusel meie välisuksest, on igal esmaspäeval turg. Päris pikk jupp tänavat pannakse kinni hommikust kella kolmeni ja kümned müüjad pakuvad nii riideid-kodutarbeid, kui ka söögikaupa.

Enamus kaubast on väga soodsate hindadega ja tekib väga mõru tunne, kui mõtlen, mis hindadega neid asju Eestis pakutakse.

Siin väike ülevaade, saate ise võrrelda. Mina võtsin võrdluseks Maxima hinnad, mis on ühed odavamad.

Porgand on hea ja värske, aga kallis, hinnaks 1 euro kilo eest. Eestis saab kolm korda odavamalt ehk 30 sendiga. Eesti 1 : 0 Kreeka. Viinamarja kilo on 98 senti (millegipärast armastavad Kreeka turumüüjad panna kaheksaga lõppevaid hindasid), Eestis hetkel alla 2 euro eriti ei leia. Eesti 1 : 1 Kreeka.

Hurmaa maksab 1.20, Eestis alla 2.5-3 euro ei leia. Ja ohhhohoo, kui pehme, küps ja magus see Kreeka Hurmaa on! Eesti 1 : 2 Kreeka.

Oliivid maksavad 7 eurot. Eestis leiab isegi odamaid, lausa peaaegu kaks korda odavamaid, aga mulle tundub, et need Kreeka värsked oliivid on maitse poolest paremad kui Eestis müüdavad konserveeritud oliivid. Seega paneks siin viigi Eesti ja Kreeka vahel. Eesti 2 : 3 Kreeka.

Ploomid 1 euro, baklažaanid alla euro. Eestis vastavalt 2 eurot ning veidi alla nelja euro. Kaks punkti Kreekale! Eesti 2 : 5 Kreeka.

Sidrunid maksavad 1.50, Eestis veidi kallim: 1.80. Eesti 2 : 6 Kreeka.

Sibul Kreekas 98 senti, pirnid 1.30, Eestis vastavalt 60 senti ja 1.50. Eesti 3 : 7 Kreeka.

Kreeka tomatid 1.48, kurk sama hinnaga. Eestis kõige odavam tomat on 1.79 ja kurk 1.99. Eesti 3 : 9 Kreeka.

Kirss-ploomtomatid maksavad Kreekas vaid 1.50, Eestis peaaegu neli eurot. Kreeka omad on magusad ja maitsvad! Eesti 3 : 10 Kreeka.

Salati ja kapsa hindasid ei vaatanud, aga maitseroheline (till, koriander) on siin kindlasti kõvasti soodsam, kui Eestis.

Hinnavõrdluse lõppseis on Eesti 3 : 10 Kreeka. Seega kõvasti Kreeka kasuks. Need üksikud asjad, mis on Kreeka turul kallimad, kui Eesti poodides, on tegelikult siin poodides sama hinnaga, mis Eestis. Nii et juurikate ja puuviljade osas on Kreeka soodsam ja kohati lausa palju soodsam kui Eesti.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga