Kalevi kommikarp Linnupiim

2012. aastal joonistasin koostöös Ionel Lehari ja Identityga Linnupiima kommikarbile kaanepildi. Ionel soovis sellele minu piltide muinasjutulist tunnetust. Töötasime mitme variandiga, kuid lõpuks otsustasime fööniksist ja paabulinnust inspireeritud linnu kasuks. Mulle nii meeldis seda pilti joonistada! Linnu keha katsin peene pitsimustriga ja ka taust sai pilvedest ja peentest lillemustritest õhuline. Just selline nagu maitseb linnupiima komm. Tegin pildist kaks versiooni – üks, sinakate aktsentidega roosa, assortiikarbile ja teine oranžide aktsentidega kollakas, vaniljemaitselisele karbile.

Minu joonistatud Kalevi Linnupiim

Olin siis alles oma illustraatoritee alguses. Põhitööna joonistamas asusin ma alles 2011. Seega oli kommikarp väga hea verstapost mu loometöös. Ioneli soovil ei hoidnud Kalev karbi trükkimisel kokku. Koos disaner Maret Põldrega lisasime muinasjutulinnule helde käega kohtlakki, surutrükki ja kirjadele kulda. Nii et tulemus sai väga uhke ja särav!

Kümme aastat kaunistas minu joonistus “Linnupiima” karpe ja oli ikka äge tunne küll poes Kalevi kommiletis alati oma pilti näha. Mu ema oli sellest karbist nii vaimustuses, et ostis seda lausa hulgi ning kinkis kõikvõimalikel puhkudel paljudele inimestele, vahel ka lihtsalt kassapidajale. Ikka niiviisi, et ostis kaks karpi ja teise ulatas müüja “See on teile. Minu tütre joonistatud!” Vahel oli lahe ka ise poes näha, et keegi oli mu karbi ostuks valinud või ütles, et oh kui ilus karp. Kuulsin tuttavatelt, et Linnupiima kingiti tihti just ilusa pildi, alles seejärel maiuse pärast.

Nüüd sai minu karbikaane aeg ümber. Meie armas sõber, Kaisa, saatis mulle just pildid poes nähtud uutest karpidest. Kalevi Linnupiima karpe ehib nüüd lihtne valge lind, kelle kuju on minu looduga väga sarnane, ainult peegeldpildis. Lahe, et ta mingil moel ikkagi alles jäi 😉 Igal juhul olen ma väga-väga rahul, et selline mu pilt nii kaua püsis ja magusasõpradele silmailu tõi. Aitäh Ionel, et sa mulle selle töö usaldasid!

Kalevi uus Linnupiim

4 Comments

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga