Hazel ja Lissa

Need on Cavalier King Charles spanjelid ema Hazel ja tütar Lissa. Selle pildi saamislugu oli väga eriline. Armsate spanjelite perenaine, Reelika, kirjutas väga ilusa ja põhjaliku kirjelduse, milline pilt tema lemmikutest tulla võiks. Samas jättis ta mulle vabad käed, kuidas kogu lugu üles joonistada.

Ta pakkus välja Madonna lapsega teema, sest selle tõu saamislugu on seotud emaduse, kannatlikkuse ja ootamisega. Pildi kangelannade rõivakoloriit, maasikapunane ja päikesekollane, on inspireeritud vanadelt Madonna lapsega maalidelt. Vaid tumeda tausta asemel on helgem taevasinine. Lisaks ehtisin koerakeste pead maikellukestega, sest need õitsevad emadepäeva kuul.

Vanasõnaks on saksa rahvatarkus – Aeg toob kõik nendele, kes suudavad oodata. Legendi järgi ootas 1704. aastal Marlborough`i krahvinna oma abikaasat lahingust tagasi. Kannatlikult istus ta, süles oma tiine lemmikspanjel ja silitas pöidlaga koerakese pealage. Krahv naasis võidukalt Blenheimi lahingust ning koerake tõi ilmale pesakonna kutsikaid, pealael punane täpp – krahvinna pöidlajälg. Ning tänaseni loetakse ideaalseks tõu tunnuseks sümmeetrilist “krahvinna pöidlajälge” koera pealael.

Kel Marlborough`i krahvinna vastu huvi tekkis, siis ta on jõudnud ka kinolinale, Sarah Churcill`i ja kuninganna Anne`i suhteid kajastavas filmis „Soosik“ (2018). Koeraema kleidi jaoks sain just tema rõivastest inspiratsiooni.

Veel pilte inspiratsioonikaustast.

Hazeli ja Lissa pilt sai inimestele nii armsaks, et see on jõudnud paljudele meie toodetele, sealhulgas ka lõuenditele nagu näha. Sellel pildil poseerime Mikaga kevadises Kalamaja pargis.

Sellised numpsikud on Hazel ja Lissa ise 🙂 Te vaadake neid silmi! Aitäh Reelika, et meie Vanasõnade sarja sellised iludused tõid!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga