Uus Vanasõnade sarja pilt on pühendatud meie headele põhjanaabritele, soomlastele. Lucky Laikal on palju Soome fänne, kellele mu pildid väga meeldivad ning kes ikka ja jälle meie tooteid ostavad. Ka meie perefirma agent on soomlane – Kati! Sellepärast mõtlesingi joonistada järgmise pildi just soomlastele mõeldes.

Soome rahvusloomaks on pruunkaru. Seetõttu on pildi peategelaseks nummi karulaps, kelle pead ehib Soome kargetest rahvuslilledest, maikellukestest, pärg. Karutüdruk mängib lepatriinuga (põhjanaabrite rahvusputukas). Ja loomulikult on ka vanasõna pärit Soomest – Mäng on väikese inimese töö. Soome keeles – Leikki on lasten työtä.

Tegelikult avastasin kõik need põhjanaabrite rahvussümbolid üsna kogemata. Armastan väga piibelehti, just nende tillukeste kellukate erilise ja jaheda lõhna tõttu. Kord, kui otsisin neist kenasid fotosid, märkasin, et see metsataim on soomlastele eriti oluline. Nii tekkiski mõte oma lemmikuid taas pildile seada. Tore avastus oli, et ka rahvusloom on soomlastel vahva – pruunkaru. Ja uue pildi idee oligi sündinud.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga