Järgmine tellimustöö tuli Jürgenilt, kellel on hoiukodust võetud armas kass nimega Nöbi. Kiisu sai endale uues kodus ka uue nime, enne tunti teda kui Röövlitütar Ronjana. Jürgen iseloomustas oma lemmikut aga igati kena viisaka ja rahumeelsena. “Nöbi” seetõttu, et kiisu ninal on tore piimakohvi tooni laik. Minul kerkis mõttesse lugu tavalise tüdruku printsessiks saamisest ja seepärast valisin pildi sõnumiks – There’s a princess inside all of us – Meis kõigis on peidus printsess. Mõtlesin pilti joonistades Kate Middletoni peale. Kuigi tema tiitel on Cambridge hertsoginna, siis oma kuningliku seisuse järgi saaks ta tiitel olla ka printsess. Valisin Kate`i Nöbi pildi eeskujuks, sest ka tema oli enne kuninglikuks isikuks saamist tavainimene.

Nöbi kannab kleiti, mis jäljendab üht Kate`i õhtutualetti. Kassi pead ehib lootoseõie tiaara, mida ka Kate kandnud on. Seda kaunist ja pika ajalooga peaehet on kandnud mitmed Inglise kuningakoja säravad daamid alustades kuninganna emast.

Just kuninganna Elizabethi ema oli see, kes lasi selle imelise tiaara valmistada oma abikaasalt pulmakingiks saadud kaelakeest.

Ülal tiaara ja all uhke kaelaehe, millest tiaara valmistati.

On huvitav fakt, et see on üks väheseid 1920. aastate tiaarasid, mida sobib kanda nii madalal otsmikul kui ka kõrgemal soengus nagu tänapäeval tiaarasid tavaliselt kantakse. Nagu piltidel näha on ajalooline peaehe Winsorite seas populaarne ja paneb särama kõik naised, hoolimata sajandist.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga