Linnalapsed – Lissabon

Seoses sellega, et meie pere hakkas 2021. aasta lõpus elama rändurielu, reisib meiega koos ka Lucky Laika ja meie looming areneb koos meie reisi kulgemisega, saades mõjutusi kõigist paikadest, kus viibime.

Eelmise aasta novembris elasime kuu aega Lissabonis. Seal olles tekkis meil mõte alustada uue sarjaga “Linnalapsed”. Miks linna ja miks lapsed? Sellepärast, et meile meeldivad linnad ja sellepärast, et lapsed on armsad ning suuresilmsed ja nad elavad hetkes. Tahame oma reisidel just samamoodi maailma kogeda – olla avatud ja alati uudishimulikud. Kogeda uusi värve, lõhnu, maitseid, inimesi ja kombeid. 
Siin on meie esimene lapsuke sellest sarjast – Lissabon.

Lissaboni värvid on minu jaoks tuhmkuldne, ookerkarva, pruunikas ja koobaltsinine. Ja märgilisteks detailideks selles linnas olid kollased trammid, kuldsed natad, bugenvillead, sardiinid, väiksed tassid kohvi, gekod ja muidugi kõigis värvitoonides ja mustrites keraamilised seinaplaadid. Ja pääsukesed, enamasti samuti keraamilised. Lissaboni laps on üsna vaikne ja tagasihoidlik, tal on kindlasti suured pruunid silmad ja ta on veidi vanaaegse portselannuku moodi. Linna tänavatel kohtab lapsi üsna harva, ka hoovid on vaiksed, kuid lapsi armastatakse ja hoitakse selles linnas väga. Mikale sai osaks palju naeratusi, komplimente ja ta leidis Lissabonist palju mänguplatse.

2 Comments

  1. Portugal on kindlasti mu lemmikutest kohtadest. Kuigi eelistan Asooride saari (Sao Miguel) üle Lissaboni. Eriti Sao Miguel’i spaasid ja kuumavee allikaid.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga