Šveitsi valge lambakoer Pärtu

Minu esimene tellimustöö koroonakriisis. Hakkasime Tarieliga kohe lisatööd otsima. 12. märtsil kuulutati välja eriolukord, 14. märtsil kirjutasin FB-sse, et otsin illustratsiooni vallas lisatööd ja 17. märtsil tuli mulle esimene tellimus. Aitäh Sulle, armas Teele! Pärtu joonistamine oli eriline, sest andis jõudu ja julgust, et töö ja sissetulek ei katke. Meie firma müügid kadusid praktiliselt päevapealt. Nii et tuleviku tundus oma teadmatuses väga tume. Isegi parandamatu optimist, Tarieli, oli murelik ja vahel isegi sünge.

Nii et Teele ja Pärtu tõid sellesse tumedusse esimese heleda laigu. Siis me ju veel ei teadnud, et neid helendusi tuleb veel. Mul on alates märtsis tänaseni kogu aeg tellimusi olnud ja ma olen selle üle ütlemata rõõmus! Kõige suurem rõõm oli see, et sain jätkata Lucky Laika Vanasõnade sarja ja seda nende tellimuste abil elus hoida. Tarieli tegutses edasi meie toodete turundamisega nii palju kui võimalik ja hoidis Lucky Laika fänne meie tegemistega kursis.

Kuna Pärtu on pärit Monacost, siis käivitus minus kohe kuningliku pildi mõte. Nii kujutasingi uhket valget koera Monaco prints Rainierina tema pulmapäeval. Tema rinnal säravate medalite ja aumärkide hulgas on ka väike pilt pruutlooris koerast ehk tema abikaasast Grace Kellyst. Viimase kuulsast pruudikimbust on pärit ka piibeleheoksake printsi rinnal. Inglise vanasõna – A king’s face should show grace, eesti keeles, Kuninga ilme peab olema armulik – loob Grace nime ja ingliskeelse sõnaga toreda sõnamängu.

Selline on Pärtu ise oma koduses keskkonnas kui ta ei pea kuninglikku rüüd kandma 😉

Ja siin on Pärtu võtnud väärika poosi oma paraadportree ees.

One comment

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga