Viikingid jääkarud

Leidsin lumekaku pildile vanasõna otsides veel ühe laheda norra rahvatarkuse põhjatuule kohta – It is the great North wind that made the Vikings – eesti keeles – Vägev põhjatuul on loonud viikingid.

Kandsin mõtet punasejuukselistest viikingiperest terve jõuluaja mõttes, sest vaid visandi jõudsin enne jõulumöllu valmis teha. Kui hakkasin pilti edasi joonistama selgus hoopis, et pruunkarude asemel, kellele punased juuksed ehk sobinud oleks, tuleb joonistada siiski valgejuukselised jääkarud. Esiteks elavad nad Norras ja teiseks sobisid nad kuidagi paremini lumetuisu sisse meenutades veidi “Troonide mängu” white walkers-tegelasi.

Tarieli hüüatas valmimisjärgus pilti nähes: “Need oleme ju meie!” No ja eks tal on õigus. Ta on minu ja Mika eest valmis vaenlasi ründma ja meid kõikvõimaliku ohu eest kaitsma! Sel hetkel ei teadnud veel keegi, millise nähtamatu vaenlasega meil rinda pista tuleb. Tol jaanuaripäeval kirjutasin pilti Lucky Laika lehele postitades, et jätkuks meil kõigil jõudu külmal talvel olla sama tugev kui viiking. Kuid külma talve ei tulnudki … Hoopis külm kevad tuli 😉

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga