Coatid

Hola! Saage palun tuttavaks – nemad on senjoor ja senjoriita ninakarud ehk coati mundid. Mehhikos tuntud ja armastatud loomad. Nad on väga sõbralikud ja uudishimulikud, just nagu mehhiklased isegi. Tutvusime nendega juba oma esimestel päevadel Mehhikos, ühes kodulähedases Cancuni pargis, millest ka siin blogis olen kirjutanud. Üks ninakaru tuli meid kohe uudistama ja järgmistel päevadel nägime neid ilusaid pähkelpruune, mustatriibulise sabaga tegelasi veelgi. Kord Mikaga pargis jalutades sattusime sinna siis kui coatidel oli parasjagu söögiaeg ja nad tormasid suure karjaga kohale, terve mets triibulisi sabasid püsti.

Mul tekkis kohe soov neid vanasõna sarja pildile jäädvustada ja ruttu leidsin ka sobiva Mehhiko vanasõna – One string is good enough for a good musician, eesti keeles – Ühest pillikeelest heale muusikule piisab.

Pildiga läks aega, sest ilm oli ilus, Mehhikos oli nii palju vaadata ja eks pliiatsiga tikkimine võttis ka aega, sest ma valisin meestegelase rõivastiiliks uhke mariachi peene tikandiga rüü ja neiule Chiapase osariigi suurelillelise rahvarõivakleidi. Chiapase vaesemad naised tahtsid ka linna-sinjoriitade moodi pitskleite kanda, kuid kuna pits oli kallis, siis hakkasid nad oma kleitidele lilleõisi tikkima, et omamoodi pitsi tunnet tekitada. Lilled läksid üha suuremaks ja uhkemaks ning katsid peagi kogu kleidi.

Meie kesk Chiapase rahvariideid kohalikus restoranis, kus esinesid rahvarõivais tantsijad.

Ma olen Mehhikosse ja selle erksatesse värvidesse nii armunud, et need jäävad alatiseks minu joonistustesse. Ja kuna Mehhiko on minu jaoks koobaltsinine ja fuksiaroosa, siis valisin just need värvid ka coatide pildile.

Inspiratsiooniks. Esimene kleit on mu enda pildistatud ühes Tuxla Gutierrese poes.
Ja ülinummi coati mundi.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga