Mika joonistab digilaual

Märgin ära ajaloolise hetke – 7. august oli esimene päev, mil Mika proovis kätt mu digilaual joonistades. Mikale meeldib väga joonistada ja maalida. Kui muud tegevust ei ole, aga ka siis kui on, valib ta tihti just joonistamise. Ka lasteaias joonistab ta tihti nagu oleme õpetajatelt kuulnud. Ta teeb ka kõigile igal ajal ja iga sündmuse ja ka mittesündmuse puhuks kaardi. Tema stiil muutub ja areneb üha. Siiani toimus kõik paberil – nüüd imetlen, kuidas Mika arvutis värve ja erinevaid pintsleid naudib 🙂 Digipliiats ta käes on sama kindel kui tavaline pliiats, tema vahet ei tunneta.

Alates hetkest, mil ta mu töölaua taha istus, on see praeguseni ta lemmiktegevus kodus. “Tahan emmega joonistada!” on nüüd pidev lause, mida tema suust kuulen.

Siin mõned tema esimesed tööd, kus ta proovis hiigelsuureks tehtud pintsleid.

Siin on mõned Jackson Pollock`i stiilis maalid. Need Mika tööd on mu lemmikud. Mitte ainult mina ei õpeta Mikat, vaid tema inspireerib ja paneb ka mind asju uue pilguga vaatama. Joonistan oma tegelaste rõivastele tihti mustreid, kuid teen seda üsna sarnaselt. Need Mika värvikirevad ja veidi psühhedeelsed pinnad, andsid mulle mõtte, et saan ka selliseid kangamustreid kasutada.

Pindade tegemine on üldse tema lemmiktegevus. Millegi konkreetse joonistamine on keerulisem.

Mika valib palju erksamaid värve kui mina, talle meeldivad neoonvärvid. Tahan, et ta tunneks end loominguliselt täiesti vabal. Aga vahel ikka soovitan ja suunan teda veidi mahedamate ja murtud toonide poole.

Vastandvärvid koos on alati toredad.

Tahame talle kindlasti ka väikse digilaua osta, nii et ma ei peaks kullipilgul jälgima ta tegevust. Kuigi mu laud on kaetud kriipimiskindla kilega ja Mika on väga tubli ja innukas õpilane, kes hea meelega kuulab ja teeb kaasa kui talle digilaual uusi tööriistu ja erinevaid tehnikaid näitan, olen ikka kogu aeg juures kui ta joonistab. See laud on üks kallimaid asju meie majapidamises ja minu põhiline töövahend.

Siin aitab Mika meil Hooandjasse videot teha. Tema joonistab esiplaanil ja mina räägin taustal meie plaanist teha taas Lucky Laika kaheaasta kalender.

Aga kuna ta nii naudib iga minutit mu töölaua taga, siis lasen tal värvide ja pintslitega mõnuga möllata. Kuid iga päev õpime ka midagi uut juurde. Eile näiteks õpetasin talle, kuidas fotosid üksteise sisse sulatada ja erinevaid efekte kasutada ning kuidas teha sirgeid pindu …

… ja kumasid. See viimane meeldis talle eriti.

Veel on ta joonistanud kaarte, …

… pildi “Suvi raamatuga” programmile …

… ja niisama pilte. See päiksega on üks esimesi pilte, mis Mika digilaual joonistas ja ta nimetas seda “Talviseks päevaks”.

See pilt valmis Mikal kui soovitasin tal harjutada lillede joonistamist.

Täna õppisime veidi fototöötlust. Siin on Mika esimene katsetus selles vallas. Tema geiša-nukk meenutab kuidagi väga Frida Kahlot 😀

Nii me siin koos joonistame.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga