2019 – aasta kui film

Olen ikka mõelnud, et tahan elada nagu filmis, kus kõik sündmused, tunded ja värvid on suuremad ja puhtamad kui tavaelus. Kuid ikka soovin, et need oleksid rõõmsad, edasiviivad, võibolla vahel mugavusstsoonist väljatoovad, aga mitte kunagi traagilised. Kahjuks muutis üks suur kaotus minu ja meie kuldse filmilindi osaliselt must-valgeks … Siit maailmast lahkus varakevadel meie lähedane sõber. Kui suur tühjus ja valguse kadu see on, tundub siiani hoomamatu … Kui tihti ta ikka ja jälle mõttesse-südamesse-unenägudesse ilmub ning tema puudumine toob alati nagu uue ahastuse endaga. Kuid ma ei hakka seda võrdlemagi ängiga, mida tunnevad tema lähedased. Minu suur ja sügav kaastunne neile!

Selle kõige keskel olles, olen hakanud järjest rohkem väärtustama rutiini, muutumatust ja argipäeva stabiilsust. Kahjuks ei suuda me ise kogu oma elu kontrollida. Igaüks on oma õnne sepp ja ei ole ka … 

Justkui paralleelselt selle must-valge filmiga, jooksis ka meie tavapärane elu. Rahulik ja armas – Mika kasvamise ja meie perefirma töö rütmis. Siin läks kõik sel aastal üsna sujuvalt.

– Veebruar Ilmus ajakirjas “Pere ja Kodu” lugu meist ja meie tööst kodukontoris. 

– Aprill Hakkasime rohkem suhtlema armsate naabrite Mihkli ja Anahiga. Meist said sõbrad.

– Aprill Lahkus meie kallis ja väga-väga lähedane sõber. Kõik meie ümber muutus vaikseks.

– Juuni Osalesime Tarieliga Christopher Nolani “Tenet” filmvõttel massistseenides, mina Linnahallis ja Tarieli Maarjamäel. See oli eriline elamus – kõige põnevam sellel aastal kindlasti! Meile, suurtele filmi- ja eriti Hollywoodi fännidele, oli see nagu õnnistus, mis tuli meile otse koju kätte. Ja veel Nolan`i film. Ta on üliandekas ning peaaegu kõik tema filmid on mu lemmikute seas, “Inception” ja “Interstellar” kindlasti. Kui professionaalselt töötas Hollywoodi võttegrupp ja kui lahedad olid need hetked, mil hüüti “Action!” ning IMAX-kaamerad hakkasid nii lähedal surisema. Ma olen niiii tänulik ja õnnelik, et sain neil võtetel osaldeda. Ja ei jõua “Tenet`i” esilinastumist ära oodata!

– Juuni Tähistasime Mika 2. sünnipäeva õues koos sugulaste, pääsukeste ja maasikatordiga.

– Juuli Ilmus minu kaanepildiga “Täheke”, Mika jaoks esimene oma “Täheke”.

– Juuli Käisime laulupeol. Mika-Helgi-Varpo jaoks oli see esmakordne sündmus. 

– Juuli Tähistasime Tarieliga 14. pulma-aastapäeva. Ta kinkis mulle mu esimese digilaua emaplaadist tehtud ehted. Supermees on mul!

– August Road-trip Tartu-Cesis-Valmiera-Võru-Soelaane. Lätis ka Varpo meiega. Mõnus trip.

– September Mika käis esmakordselt Mesikäpa lastejooksul. Meie Tarieliga jooksime sel aastal rohkem kui kunagi varem. Alustasime mais ja septembriks oli meie jooksuring juba 12 km. Tarieli jooksis lausa 15 km välja, mina lõpetasin külmemate ilmade saabudes. 

– September Berliinis, koos Helgiga. Väga tore reis oli ja nii soojad ilmad. 

– SeptemberMikal toimusid Lumo reklaamvõtted.

 Oktoober Mika hakkas käima lasteaias.

 Oktoober Mikal toimus filmi “O2” fotoshoot.

Kõik need asjad juhtusid esmakordselt …

 Veebruar ja mai … toimusid Lucky Laika geiša-pika pildiga Fazer Geiša kampaaniad valentini- ja emadepäeval.

 Mai … Lucky Laika inglise-eesti sõnapaaridega postkaart muutus viraliks. Seda jagati 86 korda ja nägi 17 000 inimest.

– Juuni … osalesime Tarieliga Hollywoodi filmis.

– Juuli … vaatasime Tarieliga (kes varem seda näinud) esmakordselt sarja “Twin Peaks”. Vaatasin sel aastal ka teisi sarju, kuid just see jättis mulle sügavaima elamuse. Kummardus David Lynchile ja Angelo Bandalamentile ja muidugi kogu meeskonnale, sest harva juhtub, et ühele väga heale sarjale tehakse 25 aastat hiljem väga hea kui isegi mitte parem järg. Mu elu oleks vaesem kui ma poleks seda sarja näinud! 

– Juuli … müüsime litsentsi välismaale ja läbi aegade suurima litsentsi Eestis.

– Juuli … jooksime Tarieliga oma suvepalaval jooksuringil korraga Stroomi rannas vette ja jätkasime jooksu märjal liival, osaliselt laines. Ülimõnus ja väga värskendav! 

– August … käisime Tarieliga drag qeenide showl. Samal päeval tegin ka esmakordselt Tarielile habemeikebaana, millega ta üritusel tähelepanu pälvis. 

– August … looduslik botox-süst ülahuulde. Kogesin selle ilu ja valu. Kumbagi poleks soovinud, kuid kogemus ikkagi. Mina sain herilastel kokku neli, Tarieli ühe sutsu.

– September … saabus kõige rohkem kaalunud saadetis –  Lucky Laika uus toode, kuumaalused.

– November … Lucky Laikal on Poolas selline fänn, kes tänuks meie loomingu eest, saatis meile endale kingituse. Aitäh Sulle, Kasia! Ja Soomes selline, kes vaadates mu geiša samurai pilti, hakkas liigutusest ja emotsioonist nutma. Aitäh Sulle, Arita!

Nüüd veel joonistustunnid – neid kogunes 2019 aastal 382. Võrdluseks 2018 – 228,  2017 – 333, 2016 – 550 ja 2015 – 490 tundi. 

– Pilte Lucky Laikale 24 tk

– Pilte Lucky Son of a Bitchile 3 tk

– Pilte Mikale 2 tk

Kokku: 29 tk

Võrdluseks, joonistasin 2018 – 21 pilti, 2017 – 16 pilti. 

Juhuu, lõpuks ometi ka aasta kokku võetud ja mis muud kui joonistama ja blogima. Kuid, mis kõige tähtsam – nautima oma elu, peret ja tööd! Ilusat kestvat aastat teile, armsad!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga