Frida kui metskits

Olen siiani joonistanud 143 Vanasõna sarja pilti, mitmed neist on pühendatud konkreetsele inimesele, mitmed on tellimustööd ja enamus minu enda vaba looming. Ning korraga tabas mind ootamatult, et ma pole siiani joonistanud pilti oma lemmik-kunstnikule. 

Mõte järgmisel pildil just kunstnikku kujutada, tekkis küsitluse käigus, mille me Lucky Laika fännidele FB-s korraldasime. Küsimuseks oli, milliseid ameteid võiks piltidel näha. Mitu korda pakuti just kunstnikku ja selle eluvaldkonnaga seondus mul muidugi Frida Kahlo. Nii hakkaski uus pilt mu mõttes valmima.

Fridaks pidi mu pildil saama mõni tema lemmikloom, kes ta avaras koduaias ja Frida loal rahumeeli ka majas rahulikult ringi jalutasid. Ta armastas loomi, erilisteks lemmikuteks olid ahvid, koerad, papagoid ja ka üks metskits. Teda kutsus Frida vahel isegi enda juurde voodisse pikutama. Kunstnik kujutas ka end ühel oma maalil nooltest tabatud metskitsena ning see saigi minu jaoks lõplikult otsustavaks, et pildi peategelane on just metskits. Ta kannab Kahlo rõivastest inspireeritud riideid ning kaelas üht Frida lemmik-kaelakeed.

Pildi juurde kuuluvad muidugi Frida Kahlo enda sõnad – I paint flowers so they will not die, eesti keeles – Maalin lilli, et nad elaksid igavesti.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga