Jõgi-lepalind

Lisan nüüd siia järjest vahepeal reisi jooksul valminud pilte. Reisipostitusi on palju olnud, aga nüüd tõmban ka loomingu poolega järele. Minu esimeseks pildiks 2023. aastal Lucky Laika jaoks oli sarja Linnuikebana jaoks joonistatud jõgi-lepalind (Phoenicurus fuliginosus), ingliskeelse nimega Plumbeous water redstart.

See sinistes toonides, veepiiska meenutav linnuke teeb tormilisi sööste püüdmaks vee kohal lendlevaid putukaid. Lõuna-Aasias ja Hiinas elav jõgi-lepalind armastab olla voolava vee ääres, sest leiab sealt nii toitu kui varju. Ta istub smaragdrohelisel niiske samblaga kivil, kus kasvab tillukesi sõnajalgu ja särab puudelt pudenud õisi. Väikse linnu hääl on nii tugev, et kostab üle veekohina. Ka jõgi-lepalinnu läikiv sulerüü on vee värvi – kord näib see safiirsinise, kord sirelilillana ja ta sabasuled hõõguvad roosteselt.

Ilus oli nii ilusatest värvidest linnuikebanat kokku panna. Joonistasin selle pildi Malaisias, Kuala Lumpuris, ja kasutasin pildi taustadel sealseid samblatekstuure. Linnuke ise on ka Aasias elutsev, kuid teda reaalselt näha siiski ei õnnestunud.

2 Comments

  1. Väga armas on selle linnukesega kõrvarõngaid kanda, täiega sobivad mulle. Aitäh, Olivia! Muah!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga