Kass ja kaks koera

Vahepeal olen tublisti joonistanud ja pildid on juba järjekorda kogunenud. Jagan nüüd teiega korraga kolme Vanasõnade sarja pilti. Lumise kassipildi joonistasin Kreekas. Lumeigatsusest innustudes. Selle nummi valge kassipoja juurde sobis imehästi Cynthia Rowley lause: “Everything looks cute when it`s small”, eesti keeles – “Kõik, mis väike, on armas”.

Seejärel tulid kaks tellimustööd. Esimeseks puudel Stella, kes elab Ameerikas. Ta on eriline koer, sest teda igatseb Eestis üks inimene, kes tal vahepeal ka külas käib ning see pilt oligi kinkija poolt mõeldud armsa meenutusena igatsevale sõbrale. Kujutasin Stellat laua taga oma sõbrale kirja kirjutamas ja lisasin Virgina Woolfi sõnad: “In case you ever foolishly forget: I am never not thinking of you” – eesti keeles “Rumaluke, ära arva, et oleks hetke, mil ma su peale ei mõtle”.

Teisena tuli Jack Russell terjer, Volli, keda omanik palus kujutada karmoškat mängimas. Tema perenaisele nimelt meeldib just seda pilli mängida. Kuna Volli peremees on pärit Viljandimaalt, Halliste kandist, siis kannab koerake just selle piirkonna rahvariidekuube. Vanasõnaks “Ilu tuleb pika pillimise peale”, nimelt nimetavad karmoška-mängijad enda musitseerimist ka “pillimiseks”.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga