Koer vispliga ehk Mufi

Kui nägin Mufi pilti ja lugesin tema iseloomustust, siis tekkis mul kohe seos maailmakuulsa telekoka Julia Childiga. Lugu on nimelt nii, et Mufile meeldib väga võid süüa. Ja-jaa, just seda rammusat kuldset toiduainet, mida enamasti võileiva peale pannakse. Kuid mida Julia ja Mufi meelest peaks kasutama iga toidu juures ja rohkelt. Nii, et Julia Childi lause iseloomustab seda koeraprouat väga hästi – With enough butter anything is good, eesti keeles – Võid pole kunagi liiga palju.

Mufi teeb süüa.

Mufi on juba peaagu 16-aastane koer ning suurepärane sõber ja truu kaaslane vanaema Saimale, kelle lapselaps talle selle pildi telliski. Sellised imeilusad lood teevad südame alati nii soojaks. Aitäh Riinele seda meiega jagamast! Lapselaps, Riine, kirjutas pildi üleandmisest meile ka järgmised read: “Vanaema oli nii üllatunud ja õnnelik ja naeris südamest, kui seda nägi. Ta ütles veel, et ei mäletagi millal viimati südamest nii palju naeris. Suur-suur aitäh! See pilt on tõesti hästi tabatud ning vanaemal on endal ka väga sarnane kleit olemas, mis Mufil pildil seljas.”

Mufi ja tema armas perenaine vanaema Saima Mufi pildiga.

Kui Riine ise pilti esimest korda nägi, kirjeldas ta meile ka oma emotsiooni: “See on super!! Nii-nii tore ja vahva! Pisar tuli lausa silma 🙂 Aitäh!” Nii et see kaunis lugu tõestab taas mõtet – naudi julgelt seda, mida hing ihkab, olgu selleks siis või, sefiirikoogid või šokolaadikommid, kui oled koos sellega, keda armastad ja kes armastab sind, siis elad õnnelikult ja kaua. Suured ja soojad tervitused armsale Riinele ja toredale Vanaema Saimale Saaremaal ning pikk-pikk pai nummile Mufile!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga