Kui eelmise aasta märtsis järjest tellimustöid vastu võtma hakkasin, ei olnud mul enam mahti blogissegi kirjutada ja neid pilte üles panna. Aga kuna mulle on oluline, et kõik mu tehtud tööd ikka siia üles saaks, siis teen nüüd ühe suure postituse nendest piltidest, mis mul vahepeal valminud on.
Juuni
Juunis joonistasin pildi Ameerikas elavast koerast Chessiest. Selle tellis ema, tütrele, kes elab Ameerikas, Illinoisi osariigis. Nad polnud kaua kohtunud ja tütar oli just varjupaigast koera võtnud. Ema soovis teha tütrele armsa sünnipäevakingi. Ta oli leidnud ka sobiva Kreeka vanasõna – Pigem kaugel ja kallis kui kodus ja kuri.
Nii ümbritsesingi Chessie ameerikalike asjadega – rõivad ja toit ning joonistasin seinale pildi samast koerast Eesti rahvarõivastes ja rukkilillepärjaga. Laual vaasis on kannikesekimp. Nimelt on kannikesed Illinoisi osariigi lilled 🙂 Nii pildi kinkija kui ka saaja jäid sellega väga rahule.
Järgmine tellimustöö tuli väga töökatelt inimestelt, kes kirjeldasid üliarmsalt seda, kuidas nende Jack Russell terjer, Semu, nendega koos kõiki töid teeb. Ja vanasõnaks sobis ideaalselt eesti rahvatarkus – Vara üles, hilja voodi, nõnda rikkus majja toodi. Nimelt aitab Semu päeval peremehel uhkeid uunikumautosid renoveerida ja õhtuti on ta jälle perenaisele kirjatöö juures abiks. Nii et nüüd te saate aru, miks terjeritüdruk kirjutuslaua taga tunkesid kannab. Tekst, mida Semu trükib, räägib eesti vanasõnadest 😉
Terve suve joonistasin Marge Mustika-raamatule pilte ja septembris-oktoobris meie enda 80ndate raamatu pilte, kuid vahel oli mahti ka tellimuste jaoks.
Oktoober
Järgmisena jõudis mu töölauale jälle terjer, seekord Šoti terjer, Sansa. Selle pildi kinkisid Sansa omanikule, Tartu Mänguasjamuuseumi direktorile, Marge ja teised kolleegid. Nimega Sansa, tuli muidugi kohe mõttesse “Troonide mängu” Queen of North 🙂 Nii leidsingi sellise jõuliste naise vanasõna – Tõeline jõud peitub südames. Sansa kannab õlgadel šotiruudulist keepi ja tausta ehivad Šoti rahvuslilled, ohakaõied.
November
Seejärel tuli maailmarändurist bokser Pähkel, kes oli tolleks hetkeks reisinud läbi 23 riiki :O Siit ka vanasõna – Kes kaugel käib, palju näeb. Pildil kujutatud reisikohvri kleepsudel on näha vaid osa neist maadest, kus kutsu käinud on. Pähkli omanik kirjeldas oma lemmikut väga detailselt, öeldes et koer on selline pipilik tüdruk, kes armastab oma puhkehetkedel maiustada murelite ja punase veiniga 🙂
Vahelduseks tüdrukutele ilmus järgmiseks mu ette kaunis koeraisand – Karo, kelle kireks on jaht. Tema läikivpruun karv ja kullakarva pilk mõjusid majesteetlikult ning kui kuulsin ta perekonna lugu, oli selge, et Karo saab olla vaid kuningas! Nimelt, tema peremees on pärit Rootsi vanast aadlisuguvõsast ja kannab nime Bruncrona, eesti keeles – Pruunkroon. Kohe kerkis mu silme ette pruuni krooni kandev koer. Inspiratsiooni sain keskaegsetelt gobeläänidelt, mille teemaks on tihti just jahilkäik. Karo kannab nahkset turvist, mida kaunistavad kuldsete pungadega oksaväädid ja mille alt kumab tema tuline süda. Rinda ehib Bruncrona pere vapp. Vanasõna tuli seekord Maltalt – Mehe süda on mets.
Siis tuli hullumeelselt jooksmist armastav bordercollie Lindy, kellele sobis hästi vene vanasõna – Koer võib joosta väledalt, kuid pole pääsu oma hännast 🙂 Jooksurõivasteks sain inspirtatsiooni 80ndatest, sest just siis kasutati kõige lahedamaid ja julgemaid värvikombinatsioone.
Detsember
Palju koeri, mis? Kohe tuleb mängu ka kass 😀 Nimelt kirjutas meile inimene, kes soovis kogu oma loomaperet pildile kokku seada – kaks noort emast koera ja üks isane autoritaane kass. Kohe kui seda kirjeldust kuulsin, tekkis mõte luua pilt maffiaperekonnast. Kass Murjamist sai kogu pere kooshoidja, legendaarsest filmist “Ristiisa” tuntud, Don Corleone. Teda ümbritsevad noored emased Saksa lambakoerad. Bellat, kassist paremal, kujutasin Don Corleone tütre Conniena. Murjami vasemal käel on kutsikas Helli, kellel kindlat tegelaskuju pole.
Sellele, millisest filmist ma inspiratsiooni sain, vihjab veel ka hobusepeadest moodustatud tapeet, mis ehk esmapilgul silma ei torka. Ka pildi juurde kuuluv vanasõna on pärit filmist, täpsemalt multifilmist „Coco“ – Kuigi erinevad, siiski perekond.
See oligi selle hullumeelse 2020. aasta viimane pilt ja jõudis hiigelsuure lõuendina loomapere omanike koju jõulukingiks 🙂