Meie maja trepikodade kujundus

Meie majas (hrušovka-tüüpi 5-korruseline, nelja trepikojaga) plaaniti juba tükk aega trepikodade remonti. Mind valiti seoses sellega maja kunstnikuks : ) Ja ühistu esimees palus minult värvilahendusi.

Kuna meie maja valmis 1967. aastal, siis võtsingi kujunduse aluseks just 60ndad, et säilitada ja tuua esile meie maja ajaloolist palet. Teadsin kohe alguses, et ei taha lihtsalt seinu üle värvida, vaid midagi põnevamat teha. Mul oli olemas 1966. aasta “Nõukogude Naine”, kust sain inspiratsiooni. Tollal oli moes aplikatsioon. Seinte ilmestamiseks olid mul alguses mõttes ka tekstid ja mustrid. Kuid otsustasin stiliseeritud valgete kaskede kasuks, tüvedel mustad jooned ja mõni valge lind. Kased kasvavad meil muide ka maja ees. Kuna elektrikapi kilbid on suured ja nähtaval kohal, siis paigutasin kased nende peale. Üldiseks seinavärviks valisin helesinise ja helerohelise. Põrandaplaatideks must-valged 10 x 10 cm plaadid, mis on maleruudustikku laotud. II ja III korruse vahelisele trepimademele on plaanis laduda aastaarv 1967.

Käisin siis oma kavandeid majaelanikele esitlemas. Kõigile meeldisid mu ideed. Tundsin, et inimesed on mulle siiralt tänulikud : ) Nii tore tunne oli! Siis tõmmati loosi, millisest trepikojast alustatakse. IV trepikoda võitis : ) Ja nemad soovisid sinist värvi seinu. Nii otsustasimegi, et värvid tulevad üle ühe. I trepikoda (meie oma) tuleb roheline, II sinine jne. Meie trepikoja remondiga alustakse sügisel.

Paari nädala pärast saan panna üles ka pilte IV trepikoja uuest välimusest.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga