Meie trepikojad

Meie maja trepikodade remont, minu kavandite järgi, on juba ammu valmis. Nüüd siis ka lubatud pildimaterjal. Tegin fotosid trepikodadest enne ja pärast remonti.

Üle 40 aasta remontimata kortermaja Pikk 74 trepikodade kujunduses võtsin aluseks 60ndate stiili, kuna maja valmis 1967. aastal. Tol ajal olid moes aplikatsioonid. Elektrikappide plekist uksed tundusid just õige kohana, et nendele midagi maalida. Esialgu oli mõte kujutada 60ndate poplauljaid ja -näitlejaid või kirjutada lühikesi tekste – majas elavate inimeste mälestusi. Näiteks üks vanaproua meie majast rääkis, et tema nooruses lauldi ja mängiti avatud akendel tihti kitarri. Kuid mõlemad ideed tundusid teostuslikult üsna keerulised.

Ma ei tahtnud kuidagi loobuda ideest, et trepikojad võiksid olla kuidagi maja ajaloo või ümbrusega seotud. Nii tekkiski mõte tuua meie õue kased koridori seintele. Kaskede must-valged tüved sobisid hästi kokku ka minu poolt valitud põrandaplaatide maleruudustikuga. Kuna maja ehitamise ajal oli ühte trepikotta põrandaplaatidest laotud ka maja valmimise aastanumber, siis otsustasin jätkata seda traditsiooni igas trepikojas.

Lisaks mustale ja valgele, mis on läbivateks värvideks kõigis trepikodades, valisin seinavärviks taevasinise. Sügisel valmivate ülejäänud kahe trepikoja värviks saab oliivroheline. Igasse trepikotta lisasin ka ühe eristava detaili. Ühes trepikojas on selleks linnu pesakast, teises kass, kes luurab lindu. Meie enda trepikotta tuleb ilmselt valge koer nagu meie Haiku.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga