Juuksik ja Mika uus soeng

Eile käisime Mikaga Rocca al Mare Juuksikus. Juba tükk aega oli meil ja eelkõige Mikal kõrini sellest klambritega mässamisest. Tal nimelt on nii pikad, paksud ja libedad juuksed, et need vajuvad nagu kardinad talle silmade ette ning kukal on kuum selle juukselasu all. Nii et me olime kokku leppinud, et lõikame juuksed poole lühemaks ja laseme lõigata ka tuka, et pääseda sellest pidevast klambrite kinnitamisest. Mikal pole ka harjumust juukseid kõrva taha panna ja ega need ka seal püsi. Mõtlesime seekord juukseid lõigata veidi mängulisemas vormis. Juuksikus saab laps enne või pärast juukselõikust umbes pool tundi mängida ja umbes pool tundi tehakse ka soengut. Pärast saab laps veel kleepsu või kommi kiituseks. Mikale see kõik väga sobis ja meeldis.

Juuksuritooli vastas peegli kõrval on telekas, kus jooksevad multikaid ja suurem osa salongist ongi mängutuba.

Selle tunni aja jooksul, mis meie seal olime, lapsed tulid ja läksid ja keegi ei jorisenud, vaid lasid endal ilusasti kena soeng teha.

Juuksur, kuuldes, et Mika soovib tukka, tegi korraks kurva näo, aga Mika jäi endale kindlaks – aitab klambritest. Tukk tuleb! Ja samuti otsustas ta sealsamas, juuksuritoolis, hoopis lühema lõikuse kasuks. Mika oli otsustekindel ja julge.

Juuksur jagas juuksed neljaks ja lõikas niimoodi. Seejärel tuli korralik viimistlus ja ühtlustamine. Juuksed pritsiti veega märjaks ja timmiti otstest ühtlaseks. Peale seda lõigati tukk ja viimistluseks pakuti veel juustele spraysädelust, kuid sellest Mika loobus. Sellise juukselõikuse hind Juuksikus oli 27 eurot.

Ja oligi ilus uus soeng valmis. Mika tundub kohe suurema neiuna.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga