Koroona kuningriik

Mika vaatab viimasel ajal tihti multikat “Rapunzel’s Tangled Adventure” . Sellel on üks halvemini eesti keelde tõlgitud koht. Nimelt Rapuntsel, Eugene ja Pascal tegutsevad kuningriigis nimega Koroona. 2017. aastal esilinastunud multifilmisari jõudis Eesti teleekraanil minu teada siis kui koroona oli juba kõikjal teemaks.

Iseenesest on tegemist väga ilusa ja huvitava animasarjaga, kuid iga kord kui seal öeldakse sõna “koroona”, on Mika minu meelest veidi segaduses. Meie Tarieliga samamoodi. Juba on tekkinud nagu Pavlovi refleks selle ärritava sõna suhtes, tekib veidi ebamugav tunne ilusa muinasjutu sees.

Tänase seisuga – nii uskumatuna kui see ka ei kõla – ongi Eesti Koroona Kuningriik. Meie riigis on suurim nakatumiskordaja maailmas. Viimase seitsme päeva jooksul on Eestis miljoni elaniku kohta saanud positiivse koroonaproovi keskmiselt 1111 inimest päevas, mis on maailma kõrgeim näitaja. Võrdluseks naaberriikide nakatumiskordaja Läti 273, Leedu 162, Soome 113.

Stseen Multifilimist

Täna aasta tagasi kuulutati Eestis välja eriolukord. Ja täna saime me Tarieliga oma esimese AstraZeneca vaktsiini. Panime end perearsti juures ootelisti, et kui peaks vabanema mõni aeg või vaktsiinidoos, siis meie oleme valmis kiirelt tulema. Ja juba tänaseks saime kutse. Nüüdseks on süstist möödunud juba üle nelja tunni ja enesetunne on hea. Tarielil oli korraks lihasvalu, kuid ka see möödus. Eriti rõõmustav on aga see, et meie perekonna riskirühmas olijad, Helgi ja Varpo, saavad oma vaktsiini homme!

One comment

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga