Mika õpib inglise keelt

Kui Mehhikosse tulime, siis arvasime, et Mika õpib siin ehk veidi hispaania keelt ja me ikka loodame, et õpib, kuid nüüd alustasime talle hoopis inglise keele õpetamisega. Seda just tulenevalt vajadusest, et ta saaks Sabinaga suhelda. Juba 4-5 päeval oleme talle iga päev ühe lause või väljendi või mõned sõnad õpetanud. Muidugi oleksime pidanud seda juba varem tegema, aga noh, algus on tehtud ja Mika saab õpitut kohe kasutada.

Näiteks täna tiirles ta Sabina ümber, kes polnud kohe mängualdis, ja otsis võimalust midagi koos teha. Mika käis ka minu juures kurtmas, et Sabina ei mängi temaga. Ma maalisin ja ei hakanud sekkuma. Hetk hiljem kuulsin, et Mika oli jälle Sabina juures ja ütles talle konkreetse häälega: “Let`s play!” Ja Sabina vastas: “Okey!” ning nad hakkasid peitust mängima 😀 Voila! Keeleõpe töötab kui on piisav motivatsioon.

Mika ütleb ka naljakaid inglise-eesti segasõnu. Näiteks:
– Pannkeeks – pannkoogid
– Tšokolaad – šokolaad
– Martensander – see on keerulisem. Nimelt rääkisime Tarieliga variandist, et vb lähme mardi gras festivali ajal New Orleansi. Mika kuulas me juttu, sai aru, et tegemist on traditsiooniga ja hakkas rääkima Eesti mardipäevast, kuid millegipärast tuli sellest nüüd naljakas “martensander” (Mart Sander oleks liigutatud) 😉

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga