Mika reklaamivõttel

Eile ja üleeile käisime Mikaga kaasas reklaamivõtetel. Ta käis eelmisel nädalal castingul ja Casting Agency Icon valis ta välja peretütre rolli jaoks. See oli Mikal juba teine casting sel aastal ja meil kõigil oli nii-nii hea meel, et ta selle rolli sai! Siiani on Mika osalenud ühes Soome reklaamis ja ta esineb mängufilmis “O2” ühe tegelasena fotol. Ta oli siis väike – 2a 3k. Eks see on olnud meie soov ja suunamine, et tema armsat kuju jäädvustataks, aga tundub, et nüüd on tal ka endal esinemise ja näitlemise vastu huvi tekkinud. Ta tõesti läks suure rõõmuga sinna castingule – oli julge, rõõmus ja asjalik. Kui saime kinnituse, et Mika valiti rolli, siis kutsuti meid paar päeva hiljem fittingule, et valida välja temale sobivad riided.

Täpselt sama tubli oli ta ka võttepäevadel. Lasime tal ise valida, kes vanematest temaga kaasa läheb ja ta valis esimesel päeval minu ning teisel päeval Tarieli. Me ei või praegu öelda, mis reklaamiga on tegu, aga peagi saab seda ilmselt teles ja võibolla ka linnaruumis näha. Võtted toimusid kahel päeval ja Mikal oli seal oluline roll. On eriline tunne näha oma last nii iseseisvana. Ta muutus esimesel võttepäeval mu silme all nagu kellekski teiseks – oli keskendunud, tähelepanelik ja tõsine. Samas säras tema silmades põnevus ja tegutesmistahe. Kui me reisil oleme ja tuleb ette pikki ootamisi ning väsitavaid matku, siis on Mika samamoodi keskendunud ja ei nurise ega jonni. Joriseb ta pigem siis, kui tal on igav ega ei leia endale tegevust. Kuid võttel ei olnud Mika lihtsalt tubli, vaid justkui õiges kohas. Ta nautis kõike, mida tegi ja tegi seda mu meelest tõesti hästi.

Sain selle kinnitust ka võttegrupi inimestel, kes mu juurde astusid ja ütlesid, et Mika käitub nagu proff või et ta saab väga hästi hakkama, on rahulik ja kannatlik. Tihti ei saanud ma ise Mika juures olles, sest võttel oli kitsas. Kostüümikunstnik ütles mulle veel, et Mikaga on isegi pika päeva lõpus kerge, sest lastega juhtub vahel ikka, et nad lähevad pingesse või väsivad ära. Kuid temal midagi sellist ei juhtunud. Ka režissöör kiitis Mikat – ütles, et ta on mega. Üliuhke oli seal ikka olla tema emana ja lihtsalt imetleda teda. Esimesel päeval filmiti Mikaga palju stseene (ja vahepeal tehti reklaami jaoks ka pildistamisi), see oligi peamine võttepäev, mis kestis lõunast õhtuni. Kuid päev ei koosne ainult tööst, vaid tuleb ka palju lihtsalt oodata ja see ongi võtetel tavaline. Selliste pikemate pauside ajal käisime Mikaga jalutamas, tegime lühikesi sörke ja nuusutasime toomingaid. Kommi sõime ka muidugi.

Äge oli ka see, et ta tõesti tajus seal end ilmselt teisiti, kuna inimesed tema ümber sagisid – sättisid ta juukseid, riideid ja jagasid talle juhiseid. Nii muutus ta ilmselt ka enda jaoks teissuguseks kui tavaelus. Kõige rohkem hämmastas mind tema julgus. Ma ise pole end kunagi võõraste inimeste seltskonnas väga mugavalt või vabalt tundnud. Kuid ülilahe oli ujuda oma hakkaja tütre kiiluvees, kui ta saanud lõunasöögi taldrikule, läks julgelt minu ees ja istus võttegrupi keskele toidulaua taha sööma. Ma ise oleks ehk valinud mõne äärepoolsema ja mitte nii rahvastatud koha.

Teisel päeval oli Tarieli Mikaga võttel kaasas ja siis filmiti temaga vaid üks stseen. Ja juba jäetigi hüvasti, tänati vastastikku ja meie jääme nüüd huviga reklaami ootama 🙂 Kogu castingu ja võttemeeskond olid ääretult toredad, abivalmid ja toetavad. Nii et kõik sujus väga ilusti ja me oleme selle kogemuse ja võimaluse eest väga tänulikud Iconi agentuurile ja võttegrupile!

Meile Tarieliga on kogu filmi- ja reklaamimaailm väga südamelähedane teema ja see oli ka meile nii äge kogemus, mida me nüüd tänu oma tütrele saime. Aitäh Sulle, Mika!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga