Grimmi muinasjuttude teemaline näitus

Eile avati Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73) väga ilus ja mahukas näitus. 33 Eesti raamatuillustraatorit joonistasid pilte vendade Grimmide muinaslugude ainetel. Nende hulgas ka mina : ) Tore on see, et antud näitus rändab ka Moskvasse, kust omakorda tuleb Tallinnasse samuti Grimmi-lugude teemaline näitus. Aga praegu saab näitust Lastekirjanduse Keskuses vaadata veebruari keskpaigani. Armsad sõbrad, minge vaatama ja nautima, soovitan väga!

Mina joonistasin pildid Kuldsest linnust ja Okasroosikesest.

Kohal oli ETV kultuurisaate meeskond ja filmilindile jäi ka minu pilt.

Nii tore oli näha näituseruumi seinal oma pilte ning veel nii heas seltskonnas. Kunstnikud Regina Lukk-Toompere, Catherine Zarip, Kadi Kurema, Ülle Meister, Viive Noor (kes selle näituse korraldas) ja paljud-paljud teised olid valanud Grimmide ammutuntud lood hoopis ootamatusse ja omanäolisse vormi. Väga julgeid ja põnevaid lahendusi leidus. Näiteks paspartuuga mängis efektselt Kadi Kurema ja formaadiga Maarja Vannas.

Mina – nii õnnelik ja elevil kõigi nende muinasjuttude keskel : )

Regina Lukk-Toompere oli ainukesena maalinud pildi Bremeni linna moosekantidest.

Ja Viive Noor Punamütsikesest – seda juttu oli ka vähe üs kujutatud. Siin pildil on peegeldusena näha ka minu kallis ja hea fotograaf Tarieli : )

Tema püüdis kinni ka muinasjutulise peegelduse näitusesaalist ühe muinasjutupildi klaasilt.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga