Jaapani pika

Hiljuti avastasin enda jaoks Jaapani vanasõnad. Need on väga kaunid ja visuaalsed. Soov oli joonistada üks geiša ja loomaks sobis ideaalselt Jaapani pika, keda eesti keeles kutsutakse viiksjäneseks. See loomake näebki välja nagu hiiresuurune jänes 😉

Selle pildi puhul läks mitu asja kenasti kokku. Nimelt on see meie Vanasõnade sarja 60. pilt, nii et tahtsin kujutada midagi erilist ning selline romantiline õite langemine tundus just õige. Kuigi vanasõna on nukker – A fallen blossom never returns to the branch ehk Langenud õis ei naase oksale – on see pilt juba FB-s meie fännide poolt hoogsalt heaks kiidetud. 

Ja teine asi, mis juhtus täitsa kogemata, kuid on seda kaunim. Kui lõpetasin pildi joonistamise, siis algas Jaapanis just Sakura ehk kirsside õitsemine. Nii et üks killuke maailmas läks jälle õigesse paika ja tekkis mõnus terviku tunne.

Saatsime pildi ka ühele oma kolleegile Jaapanis, kes vastas nii: “Thank you very much for sharing the beautiful picture! Sakura is now blooming in Tokio. We hope you can come to visit Japan during Sakura season 😀 Olivia is doing very good job on expessing the world of the Japanese proverb.”

Ja nii ma lasengi selle 60. pildi lendu!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga