Kaks erinevat põnevalt lasteraamatut

Joonistan praegu paralleelselt pilte kahele erinevale lasteraamatule. Ja see on väga põnev töö! Just seetõttu, et saan puudutada oma hinges nii erinevaid paiku, kasutada nii erinevaid värve ja anda edasi nii erinevaid emotsioone.

Kadri Vilen võttis minuga ühendust esmakordselt ja avas mulle põneva võimaluse joonistada hoopis teises tonaalsuses kui ma seda tavaliselt teen. Alguses ma isegi veidi kahtlesin kas ma sellise süngema žanriga hakkama saan, kuid siis avastasin, et see meeldib mulle väga 🙂 

Kadri raamat jutustab põnevalt ja kaasahaaravalt Vaevakonna tänava lastekodust ja sealsetest õnnetutest lastest. Loos on imelisi juhtumisi ja põnevaid seiklusi. Kasutades Kadri enda sõnu on see – “Üks kohutavalt kurb õnneliku lõpuga lugu”.

Janne Järva, kes valis mind illustreerima oma eelmist raamatut “Sõber on pärl”, kirjutas nüüd uue raamatu. Ja pakkus ka seekord mulle võimalust oma lugudele pildid joonistada. Olin muidugi rõõmuga nõus 🙂 Janne räägib armsal ja südamlikul viisil lugusid ühe lasteaia lastest. Nende mängudest ja kõigest sellest, mis kuulub toreda lapsepõlve juurde. Siin ka üks pilt, mis selles raamatus olema saab.

Ometi on mõlemas raamatus ka ühine joon – see on laste igatsus ja püüdlus rõõmu, sõpruse ja hea poole. 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga