Pulmade teema

Eile oli meil Tarieliga väga konstruktiivne vestlus seoses pulmadega. Me nimelt hakkasime juba ei-tea-mitmendat korda arutama, et mis võiks olla meie pulmade peamine teema. Ja selgus (ma ise muidugi teadsin seda kogu aeg), et mina olen ikka väga vaimustuses sellest jäneste ja torukübarate ning sellega seostuvast võlu-teemast. Leidsin netist kõikvõimalikke lahedaid jänes-kujulisi ehteid ja rääkisin Tarielile, kuidas ma tahaks, et mu kõvakübara äärel istuks jänes või et kõrvarõngad oleksid jänese-kujulised. Olin teemast haaratud – kõik peab võlu-stiilis olema – et läkisn isegi meie ammu paika pandud setu ja gruusia teema kallale. Nimelt mulle hakkas tunduma, et rahvariietes lavale ilmuda, on ikka liiga lame. Et äkki stiliseeriks. Ma kujundaksin meie põhikostüümide juurde sellised rahvuslikud detailid, et … Aga äkki muutub kogu pidu rahvusliku teema tõttu külapeoks – setu või gruusia pulmaks? Seda me ka ju ei taha. Ja siis proovisin ma tervet meie kontseptsiooni raputada – jätame rahvaliku teema üldse ära ja teeme võlu-pulmad.

Tarieli oli mind kogu aeg üsna rahulikult kuulanud, aga nüüd läks ta küll keema: “Mis mõttes, jätame ära? Hulluks oled läinud. See on ju asi, mille me kohe alguses ära otsustasime!!!”

Ma rahustasin teda ja rääkisin, et ma lihtsalt tahan kõik variandid enda jaoks läbi kaaluda ja seejärel lokuvad õiged ideed ise paika. Vaidlustes sünnib tõde. Tuli välja, et see võlu-teema, mida mina igale poole topin, ei ole Tarielile üldse nii südamelähedane. Leierkastimees oleks muidugi lahe, aga sellest jääb ikkagi väheks ja kui setu ja gruusia teema samavõrd tähtis on, kui võlu-stiil, siis läheb kõik väga kirjuks. Olin nõus.


Ja siis tuli Tarielil geniaalne idee. Teeme muinasjutu-pulma. See võtab kolme kostüümi idee kenasti kokku. Pulmaisast saab justkui muinasjutuvestja. Ja meie oleme tegelased setu ja gruusia muinasjuttudest, kelle tema lavale külaliste silme ette võlub. Paljud õnneliku lõpuga muinasjutud lõppevad pulmadega, seetõttu igati sobilik kujund. Kutsed saab kirjutada ka muinasjutulises võtmes. A`la: “Elasid kord …” või “Sõin ja jõin seal minagi, kuid suhu ei saanud minagi.” Idee sobib ka kutsete kujundusega. Kutsed me ilmselt trükime. Esilehele tuleb meie exlibris, mida saame ka edaspidi oma asjade märgistamiseks kasutada. Kujundiks puu, mille võra koosneb meid iseloomustavatest asjadest. Vaikselt juba joonistan seda. Puu all on meie nimed. Ümbrikud plaanime ise meisterdada ning paela ja pitserlakiga kinnitada.


Tean, et Tarielile üldse ei meeldi, et ma need pildid siia lisasin. Aga minu meelest nad sobivad muinasjutu teemaga ülihästi. Ja kuskile ma nagunii kavatsesin oma lemmikhaldja (ja tema mehe) pildi pista ; )

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga