Tere tulemast mikromaailma!

Sai valmis uus lasteraamat “Jaaniussikesed, lähme!”, autor Liina Ellik. Selle raamatu puhul kasutasin esmakordselt nii suures mahus taustadena fotopinda. Terve suve jooksul leidsin end jalutuskäikudel koeraga silmitsemas kriitilise pilguga erinevaid taimi, kivikesi ja rohuliblesid. Pildistasin päris palju erinevaid pisidetaile ja süvenesin järjest rohkem oma isiklikku Põhja-Tallinna mikromaailma ; )

Liina soov oli, et kõik leheküljed oleksid servast servani piltidega kaetud. Kuna pildipinda on raamatus palju, siis leidsin, et põnevat ja ülidetailset metsamaastikku, nii nagu ma seda ise ette kujutasin, joonistaksin väga kaua –  nii ma siis fotod appi võtsingi. Loomulikult lõikasin, töötlesin ja maalisin neid omavahel kokku. Stroomi rannaveest sai kiirevooluline metsajõgi, Kase pargi puudest sügav mets ja Kopli pargi tagumisest osast leidsin isegi väikse, kuid nagu hiljem selgus, väga viljaka metsmaasikapeenra : ) Saime Tarieliga sealt vähemalt 5 saaki. Isegi täna leidsime mõned punased maasikmarjad.

Ja kui vaadata seda peenart veidi kaugemalt ; )

Kujundaja Lii Lensment mõtles välja mõnusad pehmed teksti-pilved, mis selle metsamaastiku kohal hõljuvad. Ja kuna tegemist on ühe rännakuga, siis sai valitud veidi piklik formaat, mida mööda jaanimardikad läbi suveöise metsa sammuvad ja erinevaid linde-loomi kohtavad.

Raamatuloo taustaks lõi Liina ise ka muusika ning andis välja plaadi, kus ta ise oma muusika taustal lastele lugu ette loeb.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga