“Vanasõnade” näitus Miiamillas

Eelmise aasta lõpus alustasime taas näitusteseeriat Vanasõna sarja uuemate piltidega. Vahepeal oli meil näituse tegemises paus, sest väsisime selles ära ja pildid väsisid ka ; ) Joonistasin vahepeal nii mitmeid uusi pilte, et märkamatult sai näituste jagu täis. Enne kui jõudsime näitusepaiku otsima hakata, kutsuti meid kõigepealt Linnateatrisse ja siis kohe ka Miiamillasse. Sealsed töötajad olid meie toodetest nii vaimustatud (meie asjad on seal müügil), et nad kutsusid meid sinna näitust korraldama. Näitus on üleval maikuu lõpuni.

Miiamilla maja meeldis mulle esimesest hetkest peale. Õppisin siis EKA`s ja sattusin vahel Kadrioru parki jalutama. Mind lummas see metsik pargiosa, mille keskel seisis ülilaheda arhitektuuriga maja. Kõik oli troostitu, kuid ometi õhkus sellest paigast suursugusust. Siis ma selle kohta täpsemalt ei uurinud, kuid nüüd küll.

Ajalooliselt on tegemist väga põneva hoonega. Noor Eesti Vabariik võttis ette Kadrioru pargi uuendamise. 1937 a. valmis president Pätsi venna Peeter Pätsi kureerimisel, Alar Kotli ja Villem Seidra projekti järgi Lastepargi spordikompleks. Park sai väga populaareks, seda nimeti imedemaaks ja lasteparadiisiks. Lisaks mänguväljakutele, basseinile suvel ja uisuväljakule talvel, said lapsed harrastada põnevaid tegevusi peahoones, kus oli olemas isegi kino, puhvetist rääkimata.

Nõukogude ajal kompleksi esialgne tähendus kadus, kuid basseine kasutasid spordikoolid endiselt. Aja jooksul basseinid ja tribüünidd amortiseerusid ja lammutati. Õnneks võeti peahoone 2003. a. muinsuskaitse alla. Maja renoveeriti ja 2009 aastal avati selles lastemuuseum Miiamilla.

Väga lahe, et lastele loodi nii ilus paik ning et see on ka ajast aega laste käsutuses olnud!

Meie pildid klappisid sellesse ilusasse värvilisse keskkonda nagu valatult.

Miiamilla kohvik on nii armas. Leti külge on kinnitatud hiiglaslikud liblikad : )

Ka meie asjad on kenasti välja pandud.

Näitus sai üles – mul on nii hea meel!

Selline lumine on Miiamilla praegu, aga sees on ikka soe, rõõmus ja värviline. Nii et, kui Kadriorus jalutate, siis astuge sisse ja piiluge meie näitust ka! : ) 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga