See oli päriselt üks kõige lahedam aasta mu elus. OK, superilus aasta oli ka see, mil me Tarieliga kohtusime ja meie lugu algas, või see aasta, mil Mika sündis. Aga tavaliselt on kõigis aastates ikka raskeid momente ka. Kuid nüüd võin julgelt öelda, et oli TERVIKUNA ilus ja täiuslik aasta, sest ma, kohati melanhoolsusesse kalduva inimesena püüan oma aastakokkuvõtetes keskenduda just headele hetkedele ja halbu mitte väga mainida. Aga sel, 2022 aastal, ma ei pea millelegi keskenduma, sest kõik oligi päriselt ka nii lahe! Olen end pigem sotsiaalmeedias tagasi hoidnud, et inimesi meie päikseliste piltide mitte närvi ajada. See aasta tõi uue ravi toel kergendust ka peavaludele, mis mind pikalt painasid. Ja see oli tõesti aasta, mil meie pere jaoks paistis KOGU AEG päike – seda nii otseses kui kaudses tähenduses. Ja see andis niiiiiiii palju energiat juurde. Nagu oleksime kõik saanud mingid megasuured laengud rõõmu ja jõudu enda südameisse. Me tõesti nautisime elu sel aastal! Meil tekkis selle kõige keerises nii palju uusi ideid ja oli nii hulga neid asju, mis juhtusid esimest korda. Meie aasta oli nii värviline, särav, lõhnav, täis teistsuguseid maitseid ja kombeid, me kohtasime nii palju huvitavaid ja erilisi inimesi, kellest mitmest said meie head sõbrad. Põhimõtteliselt polnud hall argipäeva ega rutiini, oli ainult põnevus, mängulisus ja seiklused. Nagu mingis ilusas unenäos, ainult selle vahega, et see oli PÄRIS.

Muidugi oli üks suur ja kohutav asi, mis sel aastal algas ja siiamaani kestab. Venemaa rünnak Ukrainale. Sõda. See on õudne ja selle sünge vari püsib kogu maailma kohal. Kuid seda enam tunneme, et oleme teinud väga õige otsuse, et just nüüd end laenudest vabastasime ja osa oma vara endasse investeerime, sest elu on nii õrn ja habras. Ning tegelikult polegi meil ju muud kui vaid see üksainus hetk, milles elame. Kasutame siis seda ja katsume olla nii vabad, õnnelikud ja head kui vähegi suudame ja saame.

Rohkem sõnu pole vaja, las pildid räägivad enda eest.

Jaanuar

Tallinn

Cancun

Veebruar

Chan Chemuyil

Izamal ehk Kollane linn

Chichen-Itza püramiid

Los Colorados

Cancun

San Cristóbal de las Casas

Märts

Tuxla Gutierres

Mexico City

Aprill

Mai

Cancun

Cancunis üksi

Tallinn

Juuni

Juuli

August

Tartu

Pärnu

September

Budapest

Ateena

Oktoober

Siin on ka minu joonistustunnid – neid sai 2022 aastal 513 h. Jällegi arvasin, et tuleb palju väiksem number, aga täitsa korralik 🙂 Sest see oli aasta, mil töötasin esimest korda reisides ja maailma avastades. Varasemate aastate numbrid: 2021 – 475, 2020 – 803, 2019 – 382, 2018 – 228,  2017 – 333, 2016 – 550 ja 2015 – 490 tundi. 

– Pilte Lucky Laikale 11 tk, neist 1 Linnuikebaana sarjale, 10 Vanasõnade sarjale, neist omakorda 4 tellimustööd.

– Pilte Tähestiku sarjale 1 tk

– Pilte Uuele sarjale 12 tk

– Pilte Mikale 1 tk

– Pilte Olivia ja Tarieli koomiksile 14 tk

– Pilte Hooandjale 5 tk

– Pilte Mehhikost, Budapestist ja Ateenast 39 tk (visandlikud akvarellid)

– Pilte vabalt 2 tk

Kokku: 84 tk

On olnud väga tegus ja loominguline aeg ning valminud piltide arv on suur. Muidugi on enamus neist visandlikud, kuid mul on väga hea meel, et niiviisi pikal reisil olles, leidsin enda jaoks digimaali kõrvale ka akvarellikarbi ja paberi ning hakkasin Tarieli õhutusel meie pere tegemistest koomiksit joonistama. Akvarellimine on lausa meditatiivne tegevus, eriti arvestades AI suurt võidukäiku viimastel kuudel.

Kokkuvõttes on olnud tõeliselt suurte ja heade muutuste ning justkui uue elu aasta kogu meie perele.

2 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga