Hunt

Selle kuuvalgelt helendava hundi joonistamine oli üks huvitavamaid tellimustöid, mis mul viimasel ajal on olnud. Visandi tegin veel Mehhikos, Tulumis, olles ja pildi lõpetasin juba Eestis.

Eriliseks tegi selle töö see, et pilt ei ole mitte niivõrd loomast, kuivõrd ühe inimese iseloomust. Olen selle ägeda naisega kord ka kohtunud ning olin väga põnevil, kui ta mulle kirjutas ja oma soovist rääkis. Ta on väga julge ja ainulaadne naine. Kauni välimuse ja pealtnäha tasase pealispinna all on peidus tema salapärane, kirglik ja kohati metsik sisemaailm. See hundi pilt on tema jaoks tähenduslik ning aitab tal teha rahu oma iseloomu ja olemusega. Selles on midagi, mis meenutab talle, et ta ei pea vabandama, ega tundma end nukralt, sest üldised sotsiaalsed normid ja ootused ei pruugi temaga hästi kokku sobida.

Kohe oli mulle selge, et nii tulihingelist naist, kellele meeldib mootorrattal ringi kihutada, saabki kujutada vaid hundina ning sõnumiks sobisid ideaalselt Ameerika poeedi, Allen Ginsbergi, sõnad – Follow your inner moonlight, eesti keeles – Järgne oma sisemisele kuuvalgusele. Just täpselt seda meie pildi kangelanna teebki! Teda lummavad hommikuudused metsad ja täiskuu ning ta võib päevade viisi looduses rännata – see pole tema jaoks hirmutav, vaid hoopis rahustav.


Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga