Hüvasti, Matthew!

Siiamaani ei suuda uskuda, et Matthew ja ühtlasi ka Chandler on meist igaveseks lahkunud. Matthew on  toonud maailma nii palju rõõmu ja naeru. Sarja “Sõbrad” soe ja siiras atmosfäär saadab mind ning me Tarieliga vaatame sarja ikka uuesti ja uuesti. Arutasime just Tarieliga, et Chandleri karakter on meile nii armas ja eriline. Tema nalju, liigutusi või lauseid kasutame igapäevaselt. Ta on ülinaljakas, totter ja samas nii lapselikult mänguline tegelane.

Sellel suvel lugesin rasket raamatut Matthew elust. Ta lugu puudutas mind nii väga, et kirjutasin sellest. Tundsin Matthew`s üllatuslikult ära palju oma olemusest. Ainult et minu puhul ei läinud see enesehävituslikuks. 

Peale raamatu lugemist: 20-aastasena kurnasin oma meelt igapäevaselt pidevalt korduvate kahtluste, kahetsuste ja hirmudega. Selle vastu aitas vaid teistega koos olemine ja kogu tähelepanu endale tõmbamine. Ma veiderdasin, tegin nalja ja tormlesin ringi. Tundsin end paremini kui kõik mind vaatasid ja mu koomilise käitumise üle naersid. Või tantsisin, tantsisin, kuni totaalselt ära väsisin. Siis läksin koju ja olin nii üksi, nii kurb. Nii kurb, et ma lausa nautisin selles kurbussügavikus olemist. Nutsin ja kirjutasin päevikusse. Täitsin tuhandeid lehti oma meeleheitega. Ma ei suutnud kuidagi leida oma paika maailmas ja rahu endas. Ka nüüd on see kõik minuga, kuid ma olen märksa rahulikum ja tasakaalukam. Ma leidsin oma koha ja Tarieli ja Mika. Ja see on imeline!”

Matthew kirjutas ka, et temas on kombinatsioon isekusest ja alaväärsusest ning teda aitas see, kui sai teisi lõbustada (halvem oli muidugi see, et ta otsis abi ka alkoholist ja uimastitest). Matthew ütles, et tundis end hästi vaid hetkel, mil publik naeris, kuid samas oli tal füüsiliselt valus, kui mõne nalja peale ei naerdud.

Mul on nii kahju, et nii särav, andekas ja superhea huumorimeelega Matthew ei leidnud rahu endas ja ei lasknud kedagi endale piisavalt lähedale, et tal oleks pere või lapse tugi. Mees, kes suutis kõik naerma ajada, ei uskunud iialgi päriselt, et ta on piisav, et ta on hea, lausa super. Mind ei saa ju armastada, mõtles ta iga naise puhul, kes talle lähedaseks sai ning hülgamishirmus, hülgas nad enne ise. Teda ei veenud ka see, et kogu maailm teda palavalt armastas. Kui kurb see on.

Aitäh sulle, Matthew, kogu selle rõõmu eest, mida sa maailmale kinkisid! Puhka rahus, kurbus on möödas!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga